Smart hodinky

Chytré hodinky zvyšujú praktickosť vášho telefónu. Jednoducho ich prepojíte pomocou bluetooth a potom vám môžu oznamovať notifikácie o prichádzajúcich správach, môžete s nimi prijímať hovory, spravovať kalendár, prehrávať hudbu, sledovať svoj zdravotný stav či športový výkon, a mnoho ďalšieho.

V hodinkách je rovnako ako v smartfóne operačný systém, ktorý je kompatibilný s rovnakým vo vašom telefóne. Je teda nutné prihliadať pri výbere hodiniek aj k systému, ktorý je v nich nahraný. Smart Watch fungujú aj samostatne, viac výhod však prináša pri prepojení s telefónom. Vďaka šikovným hodinkám nebudete musieť neustále vyťahovať svoj smartfón, budete mať voľné ruky, na všetky notifikácie zareagujete rýchlejšie a ešte vám ozdobia zápästie. Šikovných hodiniek poznáme niekoľko druhov.

Samsung hodinky

Hodinky Samsung sú obľúbené predovšetkým kvôli svojmu elegantnému a pritom užitočnému designu. Po spárovaní s telefónom sú schopné prijímať notifikácie, zobraziť správu alebo prijať hovor. Na svojich hodinkách si taktiež môžete nastaviť budík. Inteligentné hodinky Samsung sú navyše vybavené aplikáciou S Health, ktorá sa pre vás stane osobným trénerom a lekárom v jednom. Hodinky merajú váš tep, kontrolujú dychovú frekvenciu a monitorujú váš spánok.

Športové hodinky

Medzi športové hodinky radíme všetky múdre hodinky, ktoré majú funkcie fitness náramku a kontrolujú športovú aktivitu užívateľa. Monitorujú aktivitu pri behaní či plávaní, merajú tep, kontrolujú váš výkon a zhodnocujú ho. Väčšinou majú vo všetkých smeroch zvýšenú odolnosť, bývajú vodotesné alebo vodeodolné, prachuvzdorné a odolné proti nárazu. Drahšie modely dnes ponúkajú rovnaké funkcie ako športtestery.

Pre Android

V hodinkách je rovnako ako v smartfóne operačný systém, ktorý musí byť kompatibilný s vašim telefónom. Pokiaľ máte telefón s Androidom, kúpte si hodinky s OS Android, ktorý bude spĺňať požadované štandardy. Také hodinky vyrába spoločnosť Samsung, Alcatel, Huawei alebo Nokia. Niektoré z hodiniek s Androidom je možné párovať aj s operačným systémom iOS. Chytré hodinky sa môžu stať vašim osobným trénerom, kamarátom aj módnym doplnkom v jednom.

Pre iPhone

Hodinky značky Apple majú operačný systém Watch OS, teda akúsi odnož klasického iOS, ktorý je kompatibilný so všetkými Apple iPhone telefónmi. Táto značka hodiniek používateľovi neumožňuje párovať hodinky s telefónom vybaveným operačným systémom Android. Pokiaľ si teda kúpite Apple Watch k nekompatibilnému telefónu, nebudete môcť využívať všetky ich vlastnosti. Apple Watch majú zabudovaný GPS senzor, výškomer, hudobný prehrávač, a dokážu merať váš srdcový tep, aby ste tak dosiahli najlepší výkon.

Vodotesné

Vodotesné hodinky je možné rozdeliť podľa stupňa vodotesnosti. Vodeodolnosť chytrých hodiniek udáva tlak vody, ktorý môže pôsobiť na telefón. Napríklad 30ATM znamená, že by hodinky mali odolať tlaku v hĺbke 30 metrov, teda 3 atmosféry ATM. Tieto merania bohužiaľ musíme brať s rezervou, pretože sú vykonávané v laboratórnych podmienkach. Reálna vodeodolnosť telefónu je teda oveľa nižšia, než udávané číslo.

GPS hodinky

Tento typ hodiniek dokáže s najväčšou prednosťou zamerať vašu polohu. Hodinky často disponujú aj výškomerom, a vďaka tomu dokážu monitorovať a detailne reportovať všetky vaše športové aktivity. Športové fitness hodinky vás motivujú k tým najlepším výkonom, kontrolujú dýchanie a merajú váš tep. Hodinky väčšinou komunikujú s aplikáciou vo vašom telefóne, v ktorej môžete všetky výsledky sledovať.

S meračom tepu

Smart Watch nielen dokonale dotvorí váš športový outfit, ale predovšetkým postrážia vašu dennú aktivitu a niektoré navyše zmerajú váš srdcový tep. Väčšina chytrých hodiniek zbiera dáta o svojom užívateľovi dlhodobo, následne ich vyhodnocuje a vy tak máte komplexnú predstavu o svojej fyzickej a zdravotnej kondícii. Niektoré typy šikovných hodiniek dokážu na základe dlhodobých reportov rozpoznať aj srdcové ochorenia.

Odolné hodinky

Hodinky disponujúce väčšou odolnosťou voči vode a prachu. Takáto odolnosť sa udáva v stupňoch krytia IP. Počas outdoorových aktivít ohrozuje vaše hodinky okrem počasia aj nebezpečenstvo mechanického poškodenia. Pri výbere hodiniek preto dbajte na to, aby bolo sklíčko hodiniek vyrobené zo špeciálneho zafírového skla alebo tvrdeného skla Gorilla Glass, ktoré sa často používa na mobilné telefóny.

Viac Menej