Mobily

Mobilné telefóny sú v dnešnej dobe bežnou súčasťou našich životov. Vďaka širokému výberu zariadení si môžeš vybrať svoj mobilný telefón presne podľa svojich predstáv, a to od rôznych značiek, lacného i drahšieho variantu. Chceš s výberom telefónu poradiť? Pozri sa na TOP 10 najpredávanejších telefónov mesiaca! alebo klikni na viac.

Typy mobilných telefónov

Telefóny je možné rozdeliť podľa rôznych parametrov. Pro technologické nadšencov sú tu dotykové telefóny od renomovaných výrobcov, seniorom a nenáročným užívateľom sú určené klasické tlačidlové telefóny a odolné zariadenia patria všetkým, ktorí svoj telefón používajú v náročných podmienkach. Mobilné telefóny je tiež možné rozdeliť podľa typu konštrukcie či druhu operačného systému.

Smartphony sú dotykové telefóny s veľkým displejom, množstvom funkcií a širokými možnosťami prispôsobenia.

Tlačitkové telefóny a telefóny pre seniorov sú vhodné pre nenáročných užívateľov a seniorov. Disponujú základnými funkciami a jednoduchým rozhraním na jednoduché používanie. Ich spoločným menovateľom je čitateľný displej a veľké tlačidlá. Často sú vybavené SOS tlačidlom na privolanie pomoci.

Fototelefóny sa vyznačujú vysokou kvalitou zadného a predného fotoaparátu. Často dokážu zhotovovať video vo veľmi vysokom rozlíšení. Sú určené všetkým fotografickým nadšencom.

Odolné telefóny sú vhodné pre užívateľov, ktorí svoje zariadenie často vystavujú nepriaznivým vplyvom. Majú odolnú konštrukciu a displej chránený tvrdeným sklom. Často disponujú zvýšenou odolnosťou proti vode a prachu.

LTE/4G telefóny sú zariadenia podporujúce najrýchlejšie internetové pripojenie. Sú vhodné pre užívateľov, ktorí často surfujú po internete a využívajú všetky funkcie a aplikácie dostupné online.

Dual SIM telefóny disponujú samostatným alebo hybridným slotom na dve SIM karty. Sú vhodné pre užívateľov, ktorí svoj telefón využívajú na súkromné aj pracovné účely.

Viac Menej